Ekspertyzy maszyn i linii technologicznych

Analizy techniczne niesprawności linii produkcyjnych lub ekspertyzy maszyn polegają na identyfikacji i zrozumieniu przyczyn problemów technicznych, które mogą wystąpić w linii produkcyjnej.

Ekspertyzy maszyn i linii produkcyjnych

Analizy pracy linii technologicznych lub maszyn

W zależności od przypadku analizy wykonywane przez naszych Rzeczoznawców obejmują:

1. Identyfikacja konkretnych problemów technicznych, takich jak problemy z jakością produktu, nietrzymanie parametrów ilościowych, przestoje linii czy uszkodzenia i awarie mechaniczne.

2. Analiza przyczyn usterek, celem wykazania dlaczego wystąpiły i co je spowodowało. Może to obejmować badanie niezawodności maszyn, badania nad jakością surowców, analizy ergonomiczne stanowisk pracy, itp.

3. Ocena stanu i skutków niesprawności dla możliwości dalszej produkcji, jej wydajności i jakości produktów oraz potencjalnych kosztów naprawy maszyn.

4. Wycena wartości maszyn lub linii produkcyjnej – wykonywana np. na potrzeby kredytu/leasingu, odsprzedaży czy wypłaty ubezpieczenia.

5. Ocena możliwości zagospodarowania maszyn, ich modernizacji lub utylizacji. Doradztwo techniczne przy zakupie maszyn.

Potrzebujesz ekspertyzy maszyn?Skorzystaj z doświadczenia rzeczoznawców maszynowych Universum. Zadzwoń do nas i zapytaj o szczegóły. Profesjonalnie zajmiemy się Twoją sprawą.Zadzwoń teraz

Rzeczoznawca maszyn i urządzeń technicznych – oferowane usługi.

Wielokrotnie wspieraliśmy naszych klientów w trakcie zakupu maszyn lub sprzedaży maszyn, oceniając ich stan techniczny, dokonując wycen wartości. Nasze usługi obejmują m.in.:

 • Oceny stanu technicznego konstrukcji, maszyn i urządzeń
 • Oceny stopnia zaawansowania (wytworzenia) konstrukcyjnego i technologicznego maszyn i urządzeń
 • Oceny stopnia zużycia eksploatacyjnego maszyn i urządzeń
 • Ekspertyzy odnośnie możliwości dokonania modernizacji maszyn i urządzeń
 • Analizy przyczyn wadliwego działania maszyn oraz linii technologicznych
 • Oceny zgodności z dokumentacją techniczną
 • Testy FAT/SAT maszyn i linii technologicznych
 • Ekspertyzy powypadkowe maszyn, urządzeń i konstrukcji
 • Wyceny maszyn i linii technologicznych

Ekspertyzy maszyn i linii technologicznych wykonujemy dla indywidualnych klientów, firm produkcyjnych, banków, firm leasingowych, towarzystw ubezpieczeniowych, sądów, kancelarii komorniczych itp. Taka ekspertyza kończy się wystawieniem odpowiedniego protokołu.

Proces realizacji ekspertyzy technicznej maszyny / linii produkcyjnej

Realizacje ekspertyzy zaczynamy od zapoznania się z dokumentacją oraz badań technicznych w terenie. Przygotowujemy materiał dokumentujący stan maszyny, przeprowadzamy stosowne testy i ocenę zależną od konkretnego zadania.

Po zakończeniu wizji lokalnej przystępujemy do pracy analitycznej i oceny technicznej maszyny. Jeżeli jest taka potrzeba dokonujemy zewnętrznych badań laboratoryjnych z udziałem laboratoriów badawczych i technicznych.

Ekspertyza maszyn i linii technologicznych, do czego się przydaje?

Nasza ekspertyza może być wykorzystana w takich przypadkach jak:

 • Zakup maszyny / linii technologicznej
 • Sprzedaż maszyny / linii technologicznej
 • Odbiór maszyny od dostawcy
 • Uzyskanie finansowania – kredyt / leasing / dotacje
 • Dla urzędów np. do cła, akcyzy lub uregulowania innych podatków
 • Dla podziału majątku lub innych celów
 • Na potrzeby spraw sądowych

Dlaczego warto

Poszczególne maszyny w linii produkcyjnej mają istotny wpływ na możliwość planowania produkcji oraz jej rentowność. Przede wszystkim ich przepustowość i czas cyklu decydują o tempie, z jakim produkty mogą być wytworzone. Maszyny o różnej wydajności mogą tworzyć wąskie gardła w produkcji, co wymaga uwzględnienia w planowaniu. Ponadto, maszyny mogą być i z reguły są – specjalizowane w różnych operacjach, co determinuje kolejność produkcji i czas potrzebny na przekazanie produktu z jednej operacji do drugiej.

Ich niezawodność także jest kluczowa, gdyż awarie mogą zakłócić plany produkcyjne. Wreszcie, duże znaczenie ma elastyczność i czas przyrządu, czyli zdolność do szybkiej zmiany ustawień lub przestawienia się na produkcję innych produktów, Może ona istotnie wpłynąć na możliwość szybkiego reagowania na zmieniające się warunki rynkowe lub stany magazynowe w odniesieniu do zamówień klientów.

Jeśli potrzebujesz rzetelnej ekspertyzy technicznej maszyn lub wyceny maszyn i urządzeń, skontaktuj się z nami już dziś. Skorzystaj z profesjonalnych usług doświadczonego zespołu rzeczoznawców. Przedstawimy szczegóły i odpowiemy na wszystkie pytania. Jesteśmy przekonani, że nasza oferta spełni Twoje oczekiwania.