Usługi

Najczęstszymi usługami z jakich korzystają nasi klienci z zakresu motoryzacji to wyceny wartości pojazdów do ubezpieczenia – dzięki takim działaniom nie muszą się oni martwić o wartość pojazdu przyjętą do ubezpieczenia (a zatem nie przepłacają nadmiernie).

Kolejną usługą jest wyliczenie kosztów naprawy pojazdu w oparciu o protokół towarzystwa ubezpieczeniowego – pozwala to na zweryfikowanie zasadności wyliczonych kosztów, w tym zastosowanych korekt i jakości części zamiennych.

Coraz częściej spotykamy z się prośbą o poradę – czy w przypadku danej szkody klient ma do czynienia z zaniżeniem odszkodowania, jeśli tak to w jaki sposób.

Rzadziej spotykamy się z weryfikacją dokonanej naprawy – dzięki takiej usłudze klient może stwierdzić, czy naprawa, którą wykonał warsztat jest tą za którą zapłacił; za to częściej zgłaszają się klienci niezadowoleni z wykonanej naprawy. Niestety na rynku jest bardzo dużo przedsiębiorców oferujących swoje usługi o różnej jakości.

Zdarza nam się czasami iść z klientem odebrać „nowy” samochód z salony – kilkukrotnie okazywało się, że ten nowy pojazd rzeczywiście posiadał historię szkodową, o którym klient nie został poinformowany. W takiej sytuacji najczęściej można liczyć na spore rabaty bądź dodatki do aut. Zdarza nam się również pomagać przy zakupie samochodów używanych, dzięki temu można zaoszczędzić środki na zakupie taniego lecz nie koniecznie w pełni sprawnego pojazdu.

Dokonujemy również okresowych przeliczeń dla banków i leasingów.

Często piszemy opinie stwierdzające posiadanie cech pojazdu unikatowego bądź zabytkowego dla celów importu pojazdu z rynków UE, dzięki temu pojazd taki jest zwolniony z obowiązku opłat celnych.