O nas

UNIVERSUM-BIURO RZECZOZNAWCÓW

Jesteśmy kompetentnym, fachowym i sprawdzonym biurem rzeczoznawczym. Wszystkie osoby współpracujące z nami są rzeczoznawcami SRTSiRD EKSPERTMOT, SIMP i/lub biegłymi sądowymi. Asystenci i aplikanci, którzy u nas odbywają staż, są pod opieką rzeczoznawców, którzy ich uczą, kontrolują i odpowiadają za ich pracę.

Każdy z naszych pracowników posiada wieloletnią praktykę przy likwidacji szkód komunikacyjnych, majątkowych, maszynowych i osobowych, co gwarantuje pełny profesjonalizm usług od strony technicznej oraz merytorycznej. Działamy według standardów prawnych i wymagań wynikających z problematyki sprawy. Zajmujemy się techniką motoryzacyjną, prawem o ruchu drogowym, maszynoznawstwem, towaroznawstwem, materiałoznawstwem, oraz analizujemy przyczyny powstania wypadku, kolizji w ruchu drogowym, a także wykonujemy rekonstrukcje zdarzeń.

Początek naszej działalności w branży eksperckiej sięga 1988 roku przy pierwszych weryfikacjach
przez Ministerstwo Komunikacji. Przy naszej współpracy zostało wykonanych wiele niezależnych
ekspertyz w specjalności według sylwetek:
„A” – Budowa i eksploatacja pojazdów
„B” – Rekonstrukcja i analiza wypadków drogowych
„C” – Analiza i weryfikacja kosztów napraw pojazdów
„D” – Budowa i eksploatacja ogumienia
„E” – Ekonomia Transportu
Od roku 1995 nasza działalność sygnowana była szyldem Biura Rzeczoznawców Motoryzacyjnych
i Ruchu Drogowego w Krakowie, w pełnym zakresie sylwetek, a także w dziedzinach:
» Pojazdów zabytkowych
» Techniki pojazdów samochodowych
» Maszyn i urządzeń
» Kalkulacji warsztatowej
» Techniki samochodowej,
» Ruchu drogowego (rekonstrukcja kolizji, wypadków i zdarzeń drogowych)
» Wyceny wartości oraz kosztów i jakości napraw pojazdów samochodowych

`Przez wiele lat współpracowaliśmy z Towarzystwami Ubezpieczeniowymi, stowarzyszeniami SSH Polska, PZMOT, EKSPERTMOT oraz sądami, prokuraturami i Policją, a także przeprowadzaliśmy szkolenia z zakresu programów eksperckich dla rzeczoznawców, Towarzystw Ubezpieczeniowych, likwidatorów szkód oraz warsztatów. Szkoliliśmy diagnostów oraz pełniliśmy nadzór nad Stacjami Kontroli Pojazdów.

 

`Niejednokrotnie nasi eksperci przeprowadzali wykłady z dziedziny warsztatów napraw powypadkowych (blacharstwo – lakiernictwo), zakładów mechaniki pojazdowej oraz stacji diagnostycznych zarówno w kraju jak i zagranicą.

`Już wtedy mogliśmy się pochwalić bardzo bogatym doświadczeniem zawodowym, gdyż osoby u nas pracujące były rzeczoznawcami i wykładowcami posiadającymi wiedzę nie tylko teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczną. Niejednokrotnie sądy i prokuratury powoływały nas jako arbitrów i konsultantów.

`W roku 2004 nastąpiła zmiana związana z połączenia Firm: Universum i Biura Rzeczoznawców Motoryzacyjnych. Obecnie firma posiada siedzibę na terenie Gminy Myślenice, natomiast wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniu Biuro Rzeczoznawców Motoryzacyjnych mieści się przy ul. Starowiślnej 37 oraz Różanej 13, w Krakowie.

`Od Maja 2011 roku, nasi pracownicy posiadają certyfikaty z zakresu nie tylko samej motoryzacji ale również z rzeczoznawstwa maszynowego. Ich doświadczenie można pokazać poprzez certyfikaty od numeru RM0001 przynależącego do właściciela Janusza Dolińskiego. Dalszy rozwój i pogłębianie wiedzy skutkuje kolejnymi dyplomami i certyfikatami, a naszą wiedzę wykorzystujemy nie tylko przy szkodach, ale także przy kształceniu młodych adeptów szkoląc rzeczoznawców z każdej dziedziny.

`Z naszym Biurem współpracują placówki partnerskie (Biura Rzeczoznawcze) występujące pod wspólnym logo w: Krakowie, Zakopanem, Nowym Targu, Nowym Sączu, Suchej Beskidzkiej, Bielsku Białej, Oświęcimiu, Wadowicach, Andrychowie, Myślenicach, Tarnowie, Rzeszowie, Kielcach, Stalowej Woli, Częstochowie, Wrocławiu, Opolu, Katowicach, Gliwicach, Będzinie, a także wiele innych.

Obecnie jako operator szkód majątkowych kompleksowo likwidujemy szkody komunikacyjne, majątkowe, osobowe, regresy dla:

`? Towarzystwa Ubezpieczeń Majątkowych Benefia Vienna Insurance Group S.A

W zakresie ekspertyz i opinii rzeczoznawczych zlecenia stale wykonujemy dla:

? Towarzystw Ubezpieczeniowych

? Firm, przedsiębiorstw, korporacji

? Klientów indywidualnych

? Klientów instytucjonalnych

? Organów administracji państwowej i samorządowej

? Sądów

 

`Gwarantujemy szybką i sprawną obsługę przez wyspecjalizowaną kadrę inżynierów oraz rzeczoznawców zrzeszonych w Stowarzyszeniu Rzeczoznawców Samochodowych ?EKSPERTMOT? w Warszawie, oraz Stowarzyszeniu Inżynierów Mechaników Polskich SIMP oddział w Krakowie.

`Dysponujemy nowoczesnym wyposażeniem biur w komputery i specjalistyczne programy do likwidacji szkód, sporządzania kalkulacji kosztów naprawy, urządzenia do pomiarów grubości i twardości powłok lakierniczych, programy i urządzenia do rekonstrukcji zdarzeń, szybkie połączenia internetowe, linie telefoniczne i linie telefonii komórkowej.

`Wszyscy współpracujący rzeczoznawcy, niezależnie od wyposażenia biura UNIVERSUM, posiadają własne biura, wyposażone w odpowiedni sprzęt i programy do likwidacji szkód.

`Przy czynnościach wymagających stanowisk specjalistycznych dysponujemy dostępem do linii diagnostycznych: do badań układów zawieszeń kół, układów kierowniczych i układów hamulcowych, oraz stanowiskiem kontrolno-pomiarowym do karoserii. Posiadamy nieograniczony dostęp do stacji kontroli pojazdów i stanowisk pomiarowych ram i karoserii samochodowych, na terenie których posiadamy punkty Obsługi Klienta.